Czy szkło może być mocniejsze od stali? Rzeczywiście może.

Czy szkło może być mocniejsze od stali? Rzeczywiście może.

Nowoczesna technologia kompresji szkła może sprawić, że szkło będzie nawet 7 razy mocniejsze od stali!
Jednak użytkownicy nowoczesnych telefonów często zauważają, że szkło ich wyświetlaczy rozbija się po upadku. Jednocześnie metalowa obudowa pozostaje nieuszkodzona.
Apple twierdzi, że używa najbardziej zaawansowanych technologii, aby ich szkło było najsilniejsze, jakie może być. Oczywiście utrzymują te technologie w tajemnicy. Daleko jednak do tajemnicy, że szkło stosowane w wyświetlaczach i plecach dzisiejszych iPhone’ów pęka dość często. Nawet najnowsze modele takie jak iPhone 12 i iPhone 13 są podatne na pęknięcia szkła.

Czy podlega to gwarancji?

Oczywiście, że nie. Tak samo jak wniknięcie wilgoci w pozornie wodoodporne urządzenie nie jest objęte gwarancją.
Jeśli zbijesz szybę w swoim iPhone 12 Pro (lub iPhone 13 Pro), będziesz musiał zapłacić wysoką cenę za wymianę na nowe (około 80% ceny urządzenia). Jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić pieniądze i wymienić wyświetlacz w warsztacie pogwarancyjnym, na pewno na ekranie pojawi się ostrzeżenie, że wyświetlacz w Twoim telefonie nie jest oryginalny. To prawda, ten komunikat będzie Cię denerwował tylko na początku. dość szybko zniknie z ekranu. I faktycznie, profesjonalni rzemieślnicy mogą zadbać o to, że jeśli pęknie szyba w iPhone 12, po wymianie wyświetlacza nie zobaczysz żadnego komunikatu o błędzie.
Istnieje teoria, że to, co zostało kiedyś złożone z części, można ponownie rozebrać. A ponieważ wyświetlacz każdego telefonu składa się z kilku sklejonych ze sobą warstw, technika separacji polega na rozdzieleniu tych warstw, usunięciu uszkodzonej warstwy i zastąpieniu jej nową. Oto jak profesjonaliści wymieniają pęknięte szyby zarówno w iPhone 12, jak i w całej serii 13. Szkło można wymienić zarówno w iPhone 13 Pro, jak i iPhone 13 Pro MAx. Nie jest jednak dobrym pomysłem osobiste testowanie tej teorii na swoim telefonie. Lepiej zapytać fachowca)).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *