Zajrzeć do wnętrza słuchawek AirPods?

Zajrzeć do wnętrza słuchawek AirPods?

Gdy tylko w nasze ręce trafia kolejny nowy produkt firmy Apple, niezależnie od tego, czy jest to wersja deweloperska, czy też produkt deficytowy, ale publicznie dostępny, rzemieślnicy zabierają się do pracy, abyśmy mogli podziwiać nie tylko wygląd, ale i wnętrze urządzeń. Tym razem przyszła kolej na nowe słuchawki bezprzewodowe AirPods.

Jak cokolwiek może się w nim zmieścić?

Podczas swojej prezentacji Apple obiecało nam tak wiele na temat możliwości swoich słuchawek, że nasuwa się pytanie: jak tak wiele elementów zmieściło się w ich malutkiej obudowie? Przyjrzymy się teraz, jak to wszystko mieści się w tak małym urządzeniu. Sekret tkwi w tym, że wszystkie elementy są również malutkie. Na przykład w każdej wkładce dousznej znajduje się bateria o pojemności wynoszącej zaledwie 1% pojemności baterii iPhone’a 7.

Czy słuchawki AirPods można zdemontować?

Słuchawki AirPods pierwszej i drugiej generacji są zbudowane niemal tak samo.
Eksperci odkryli jednak, że obudowy słuchawek AirPods są niezniszczalne i aby dostać się do ich wnętrza, trzeba będzie je rozciąć. Co więcej, materiał, z którego wykonane są słuchawki, jest nasączony klejem. Obrazu dopełnia bardzo ciasno upakowana masa podzespołów — głośnik, mikrofon, procesor Apple W1, bateria itd. Te trzy punkty sprawiły, że eksperci przyznali słuchawkom zero punktów za możliwość naprawy.

Ale co jest w środku?

Są to elementy znajdujące się wewnątrz każdej słuchawki. Rozebranie aparatu spowoduje zerwanie połowy pętli, mikrofonów i wszystkiego innego, co można sobie wyobrazić.


Pierwszym elementem jest srebrna podkładka ładująca pod słuchawki. Tylko że nadal ma wbudowany mikrofon (zresztą w każdej słuchawce jest ich po kilka).

airpods charging contacts
airpods ładowanie


Widzisz siatkę między kołkami? Tak, to jest to. Pierwszy mikrofon. Bardzo łatwo ją oderwać podczas demontażu. Nie ma sposobu na ponowne przylutowanie go. A słuchawka straci zdolność słyszenia użytkownika.
Przy okazji, styki ładowania muszą być utrzymywane w czystości. Zarówno styki samej słuchawki, jak i wnętrze obudowy. Wpływają one na jakość ładowania akumulatora, a tym samym na jego żywotność.
Obecnie wielu klientów zgłasza się do warsztatów ze słabym akumulatorem. Słuchawki pokazują 100% naładowania, ale po minucie są już rozładowane do 0. No, może nie po minucie. Może 20 minut. Jeśli słuchawka jest w stanie pracować przez godzinę, to już jest osiągnięcie!
Przechodzimy więc do kolejnego elementu, który znajduje się za stykami ładowania i baterią mikrofonu 0.

Bateria

bateria airpods
bateria airpods 1 2

Przechodzimy więc do kolejnego elementu, który znajduje się za stykami ładowania i mikrofonem — baterii.
Oto jak to wygląda. + z jednej strony «beczki», — z drugiej. Z jednego z tych styków wychodzi kabel połączeniowy do płyty głównej. Tak, kleju jest wystarczająco dużo, więc wyjęcie go z obudowy jest nie lada wyzwaniem!

To wszystko! Przestrzeń w dolnej części obudowy jest wykończona.
Wszystko inne znajduje się w części, którą wkłada się do ucha.

Co dalej?

Wszystkie elementy są umieszczane na pętli. To jest jak pajęcza sieć. W jednej części znajduje się płyta główna z układem Apple W1, w drugiej — układ sterujący ładowaniem, następnie mikrofony, anteny, czujniki, wszystko, wszystko, wszystko, wszystko Wszystkie elementy są połączone klejem.

airpods płyta głowna
plyta glowna

Za tą ostatnią częścią znajduje się sam głośnik.

airpods speaker

А! Tak! Za głośnikiem znajduje się czujnik, który wykrywa, kiedy użytkownik wkłada słuchawkę do ucha.
Wszystko jest uszczelnione klejem.
W ten sposób wszystko jest schowane w środku.

Wygląda na to, że firma Apple nauczyła się oswajać mrówki i powierzać im zadania. Nie wiadomo, jak jeszcze udało im się to wszystko zorganizować w środku?

Ta rzecz po prawej stronie nad baterią — wiesz, co to jest? To kolejny mikrofon z redukcją szumów. Wsłuchuje się w hałas wokół użytkownika i zmienia ustawienia odtwarzania, aby usunąć niepotrzebny hałas.
W każdym razie, jeśli myślałeś, że wnętrze słuchawek Airpods jest proste, to grubo się myliłeś. Z tego powodu rzemieślnicy przyznają słuchawkom Apple ocenę naprawy równą 0.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *